De fleste som kaller seg marxister, vet veldig lite om Karl Marx sitt liv og har aldri lest "Das Kapital" i tre deler. Den første delen ble publisert i 1867 og er den eneste delen som ble utgitt før han døde i 1883. De andre delene ble redigert senere og publisert i hans navn av hans venn og medarbeider Friedrich Engels. De fleste som kaller seg marxister, har bare lest heftet fra 1848: "Det kommunistiske manifest" som han skrev sammen med Engels.
Marx er en helt for mange fagforeningsledere og organisasjoner for sivile rettigheter. Dette inkluderer venstreorienterte grupper som Black Lives Matter (BLM), Antifa og en del demokratiske partiledere. Det er lett å være marxist hvis man ikke vet så mye om livet hans. Marx sine spådommer om kapitalismen og "Statens forvitring" viste seg å være graverende feil. Det de fleste mennesker ikke vet, er at Marx var rasist og antisemitt.
Da USA annekterte California etter Den mexicansk-amerikanske krigen, skrev Marx: "Uten vold kan intet noensinne oppnås i historien." Senere spurte han: "Er det uflaks at det storslåtte California ble tatt fra de late mexicanerne som ikke visste hva de skulle gjøre med det?" Friedrich Engels tilføyde: "I Amerika har vi vært vitne til erobringen av Mexico og vært glade for det. At Mexico blir satt under USA's formynderskap, er i deres egen interesse for egen utvikling." Mange av Marx sine rasistiske ideer ble gjengitt i "Karl Marx, Rasist" en bok skrevet av Nathaniel Weyl som tidligere var medlem av Det amerikanske kommunistpartiet.
Marx skrev i et brev til Engels i juli 1862. Der refererte han til sin sosialistisk, politiske motstander Ferdinand Lassalle: "Det er nå fullstendig tydelig for meg at han beviselig stammer fra Egypts mørkhudete på grunn av hodeform og hår, forutsatt at moren eller mormoren ikke har krysset seg med en mørkhudet person. Denne sammenhengen mellom jødedom og germanisme og en enkel mørkhudet, må produsere et merkelig produkt. Mannens pågåenhet er også lik en mørkhudet person."
Paul Lafarge som var Marx sin svigersønn, stilte i 1887 som kandidat til en stilling i et Pariserdistrikt der det var en dyrehage. Engels hevdet at Paul hadde "en åttendel eller en tolvtedel blod fra en mørkhudet." Engels skrev i et brev til Pauls kone i april 1887: "Med tanke på hans kvaliteter som mørkhudet, en grad nærmere resten av dyreriket enn oss øvrige, er han utvilsomt distriktets mest passende representant."
Marx antisemittiske holdninger var ingen hemmelighet. I 1844 skrev han et essay med tittelen "Om de juridiske spørsmålene." Han skrev at jødenes verdensreligion var "forhandling" og at jødenes gud var "penger". Marx sitt syn på jøder var at de bare kunne bli en frigjort etnisitet eller kultur når de ikke lenger eksisterte. Marx sa, bare ett steg fra å oppfordre til folkemord: "Klassene og rasene som er for svake til å mestre livets nye omstendigheter, må vike."
Marx filosofiske etterfølgere delte de dårlige tankene om mørkhudete og andre minoriteter. Che Guevara som var helten for venstresiden, var en fryktelig rasist. I sine memoarer "The Motorcycle Diaries" fra 1952 skrev han: "Negeren er sløv og lat og bruker penger på lettsindigheter, mens europeeren er fremtidsrettet, organisert og intelligent."
Beatrice Webb som er en britisk sosialist, lirte av seg i The New Statesman om synkende fødselstall blant såkalte høyere raser, noe som skulle føre til "en ny sosial orden" som skulle opprettes av "noen av de fargede rasene, som negre, øst-asiater eller kinesere". Sovjet påtok seg samme "juridiske verdenskonspirasjon" som nazistene. Josef Stalin iverksatte en kampanje som førte til døden for skolerte jøder på grunn av deres åpenbare mangel på patriotisme. Allmennheten i Sovjet fikk forresten ikke vite at Karl Marx var jøde. En akademiker som prediker marxisme for sine studenter, forteller ikke at ideologien hans førte til at millioner av mennesker ble slaktet. De brydde seg ikke i det hele tatt om dette faktumet.
Hvite liberale er nyttige idioter. BLM, Antifa og andre løst organiserte progressive aksjonsgrupper utnytter de stakkars svartes situasjon for å organisere middelklassen, gjelds-tyngede og universitetsutdannede hvite forstadsborgere med venstresympati. Disse som velter statuer og ødelegger offentlig og privat eiendom, bryr seg like lite om minoriteter som deres rasistiske forgjengere. Målet er å få tilgang til konsentrert makt, og amerikanerne har bitt på kroken på grunn av deres falske signaler angående moral.
Walter E Williams er professor i økonomi ved George Mason Universitet i Fairfax. Han er forfatter av flere bøker og har mottatt mange utmerkelser. Han sitter også i flere rådgivende panel.